Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wa 63/08

Адміністративні суди2008-07-30
Номер справи
I SA/Wa 63/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-30
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Małgorzata Boniecka-Płaczkowska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę kasacyjną

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Boniecka - Płaczkowska po rozpoznaniu w dniu 30 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi kasacyjnej Miasta W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 kwietnia 2008 r., sygn. akt I SA/Wa 63/08 w sprawie ze skargi Miasta W. na decyzję Ministra Budownictwa z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności orzeczenia o wywłaszczeniu nieruchomości i odszkodowania postanawia 1. odrzucić skargę kasacyjną; 2. zwrócić Miastu W. wpis w kwocie 100 (sto) złotych. UZASADNIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 15 kwietnia 2008 r. sygn. akt I SA/Wa 63/08 oddalił skargę Miasta W. na decyzję Ministra Budownictwa z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności orzeczenia o wywłaszczeniu nieruchomości i odszkodowaniu. Odpis nieprawomocnego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony adwokatowi P. P. - pełnomocnikowi skarżącego w dniu 16 czerwca 2008 r. (k-71). W dniu 17 lipca 2008 r. adwokat P. P. wniósł, w imieniu Miasta W., od powyższego wyroku skargę kasacyjną. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje. W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem Zgodnie z treścią art. 178 powołanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną. Skoro adwokat P. P. wniósł skargę kasacyjną z przekroczeniem terminu do jej wniesienia – ostatni dzień terminu upłynął 16 lipca 2008 r. - to skargę taką należało odrzucić. Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie powołanego art. 178 oraz art. 232 § 1 lit. 1a ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.