III SA/Wa 1291/08
Адміністративні суди2008-08-19
Номер справи
III SA/Wa 1291/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-19
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Grażyna Nasierowska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Sędzia WSA Grażyna Nasierowska po rozpoznaniu w dniu 19 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. R. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie orzeczenia o odpowiedzialności członka zarządu za zaległości podatkowe spółki z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2001 rok postanawia - odrzucić skargę. -
UZASADNIENIE
Wezwaniem z dnia 21 lipca 2008 r. wezwano Skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 15 maja 2008 r. poprzez uiszczenie wpisu od skargi w kwocie 500 zł. Pouczono przy tym, że nieuiszczenie wpisu w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania spowoduje odrzucenie skargi. Wskazano również, że powyższe wezwanie następuję w związku z uprawomocnieniem się zarządzenia Referendarza Sądowego WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2008 r. o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku skarżącego o przyznanie prawa pomocy.
Odpis powyższego zarządzenia doręczono Skarżącemu w dniu 23 lipca 2008 roku
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.- dalej jako "p.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie z art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowienie w tym przedmiocie może zostać wydane na posiedzeniu niejawnym.
W przedmiotowej sprawie Skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone w dniu 23 lipca 2008 roku. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 30 lipca 2008 roku, a Skarżący nie uiścił wpisu. Wskazać przy tym należy, że na obowiązek uiszczenie wpisu nie miał wpływu fakt złożenia przez Skarżącego wniosku o przyznanie prawa pomocy na urzędowym formularzu PPF, który to wniosek wpłynął do Sądu w dniu 17 lipca 2008 r. Skarżący wskazał w nim bowiem, iż wnosi o przyznanie prawa pomocy poprzez ustanowienie adwokata. Zakresem swojego żądania nie objął natomiast zwolnienia od obowiązku uiszczenia wpisu od skargi. Poprzedni wniosek skarżącego zawarty w piśmie z dnia 26 maja 2008 r., którego zakres obejmował zwolnienie od wpisu, jako niezłożony na urzędowy formularzu PPF został pozostawiony bez rozpoznania, a rozstrzygnięcie w tym przedmiocie jest prawomocne.
W tym stanie rzeczy, Sąd na podstawie art. 220 § 3 i art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.