VIII SA/Wa 264/08
Адміністративні суди2008-08-11
Номер справи
VIII SA/Wa 264/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-11
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Wojciech Mazur
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Mazur po rozpoznaniu w dniu 11 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D.S. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2008r., znak [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania postanawia : odrzucić skargę
UZASADNIENIE
W dniu 20 maja 2008r. ( data nadania w urzędzie pocztowym ) D.S. wystąpił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ze skargą na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2008r. w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania.
Pismem z dnia 24 czerwca 2008r. Sąd zobowiązał skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi przez jej podpisanie w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało doręczone na adres podany przez skarżącego, a jego odbiór został pokwitowany przez dorosłego domownika i potwierdzony pieczęcią firmy skarżącego w dniu 1 lipca 2008r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach ).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo
o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm. - dalej powoływanej jako p.p.s.a. ), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono
w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
Jak wynika z akt sprawy skarżący został prawidłowo wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął w dniu 8 lipca 2008r. Do chwili obecnej skarżący nie wykonał zobowiązania sądu z dnia
24 czerwca 2008r.
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Sąd na mocy art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.