Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Sz 854/07

Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
I SA/Sz 854/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA w Szczecinie

Судді

Kazimierz Maczewski

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Sędzia WSA Kazimierz Maczewski po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 21 lipca 2008 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym i określenia zobowiązania w podatku akcyzowym p o s t a n a w i a: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Skarżący, w związku ze złożeniem skargi na wyżej opisaną decyzję Dyrektora Izby Celnej w S., zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I z 14 grudnia 2007 r. został zobowiązany do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi, w kwocie 500 zł, terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Wniesione od powyższego zarządzenia zażalenie skarżącego, zostało oddalone postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 29 lutego 2008 r. sygn. akt I FZ 34/08 ( doręczone skarżącemu 2 kwietnia 2008 r. ). Kolejnym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I (zarządzenie z dnia 2 kwietnia 2008 r.) ponownie wezwano skarżącego do uiszczenia opłaty sądowej od wniesionej skargi w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego zarządzenia został doręczony skarżącemu na wskazany w skardze adres w dniu 9 kwietnia 2008 r., upływ siedmiodniowego terminu do uiszczenia należnego wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 16 kwietnia 2008 r.,– skarżący należnego wpisu we wskazanym terminie, ani dotychczas, nie uiścił. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. ), dalej: p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Mając powyższe na uwadze należało odrzucić skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.