II SA/Bk 495/06
Адміністративні суди2008-08-14
Номер справи
II SA/Bk 495/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-14
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok
Судді
Grażyna Gryglaszewska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska, po rozpoznaniu w dniu 14 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] maja 2006r. Nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego p o s t a n a w i a: odrzucić skargę
UZASADNIENIE
Skarżący K. M. w dniu 31 lipca 2006r. wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] maja 2006r. nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł. w odpowiedzi na skargę wniosło o jej odrzucenie wskazując, iż skarga została złożona po upływie terminu przewidzianego na jej wniesienie.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 7 września 2006r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z przepisem art. 53 §1 ustawy z dnia 30.08.2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej cytowanej: p.p.s.a. (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W przedmiotowej sprawie, jak wynika z akt administracyjnych decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] maja 2006r. została doręczona skarżącemu w dniu 31 maja 2006r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k.2 akt organu II instancji). Zaskarżona decyzja zawierała prawidłowe pouczenie o przysługującym stronie prawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł., w terminie 30 dni od daty jej doręczenia. W świetle powyższego termin do wniesienia skargi upływał w dniu 30 czerwca 2006r. Tymczasem skargę na powyższą decyzję skarżący złożył osobiście dopiero w dniu 31 lipca 2006r. (prezentata SKO w Ł. wraz z adnotacją " złożono osobiście"), a więc po upływie 30-dniowego terminu określonego w/w przepisem.
W konsekwencji, skoro skarga została wniesiona po upływie terminu przewidzianego do jej wniesienia, a wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do jej wniesienia został prawomocnie oddalony, należało ją odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a.