Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 1436/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
VI SA/Wa 1436/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Olga Żurawska-Matusiak

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym : Przewodniczący: Sędzia WSA Olga Żurawska - Matusiak po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. S. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącemu M. S. kwotę 200 zł (dwieście złotych) uiszczoną tytułem wpisu sądowego. UZASADNIENIE W dniu 24 maja 2008 r. M. S. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej. Decyzja ta została wysłana na adres wskazany w odwołaniu i doręczona dorosłemu domownikowi - matce skarżącego w dniu 21 kwietnia 2008 r., na co wskazuje zwrotne potwierdzenie odbioru załączone do akt sprawy. W decyzji zawarte było pouczenie o trybie jej zaskarżenia do Sądu. W dniu 24 maja 2008 r. skarżący złożył skargę na ww. decyzję. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: W świetle art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm., dalej jako p.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., Sąd odrzuca skargę, wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Decyzja organu została doręczona stronie skarżącej w dniu 21 kwietnia 2008 r. Zgodnie z art. z art. 83 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 111 § 1 i § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.) trzydziestodniowy termin do złożenia skargi upłynął w dniu 21 maja 2008 r. Dlatego też Sąd uznał, że złożenie skargi w dniu 24 maja 2008 r. nastąpiło z przekroczeniem ustawowego terminu. Biorąc powyższe pod uwagę, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia, działając w oparciu o art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 58 § 3 p.p.s.a. O kosztach postępowania Sąd orzekł w oparciu o przepis art. 232 § 1 pkt 1a ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.).