I SA/Bd 477/08
Адміністративні суди2008-08-04
Номер справи
I SA/Bd 477/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата рішення
2008-08-04
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy
Судді
Teresa Liwacz
Резолютивна частина
odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
I SA/Bd 477/08 POSTANOWIENIE Dnia 04 sierpnia 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Liwacz po rozpoznaniu w dniu 04 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. N. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowej postanawia: 1. odrzucić skargę, 2. zwrócić stronie skarżącej wpis sądowy w kwocie 500 (pięćset) złotych.
UZASADNIENIE
I SA/Bd 477/08
UZASADNIENIE
Decyzją z dnia [...] Nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej
w B. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego
w B. dnia [...] Nr [...] odmawiającą umorzenia zaległości podatkowej.
Pismem z dnia 02 czerwca 2008r. podatniczka zaskarżyła powyższą decyzję
do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 08 lipca 2008r. Sąd wezwał skarżącą do uzupełnienia w terminie 7 dni braków skargi przez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 500 zł. pod rygorem odrzucenia skargi. Doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu dokonano w dniu 11 lipca 2008r.
Termin do uzupełnienia braków upłynął z dniem 18 lipca 2008r., natomiast skarżąca uiścił wpis sądowy 21 lipca 2008r., tj. po terminie. Należy wskazać, że termin
do uzupełnienia braków jest terminem ustawowym, którego Sąd nie może przedłużać ani skracać; jego uchybienie, zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.
– dalej p.p.s.a.) skutkuje tym, że czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna.
Wobec nie uiszczenia przez skarżącą należnego wpisu w wyznaczonym terminie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji orzeczenia, zarządzając przy tym zwrot wpisu w kwocie 500 zł na podstawie
art. 232 § 1 pkt 1 lit. a. p.p.s.a.