VIII SA/Wa 251/08
Адміністративні суди2008-07-25
Номер справи
VIII SA/Wa 251/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-25
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Wojciech Mazur
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Mazur po rozpoznaniu w dniu 25 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r., znak. [...] w przedmiocie umorzenia postępowania podatkowego w sprawie udzielania ulgi w spłacie zaległości w podatku od spadków i darowizn postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
VIIISA/WA 251/08
UZASADNIENIE
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej u.p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z dnia 6 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału, wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Przesyłka pocztowa dwukrotnie awizowana na adres podany przez skarżącego, z uwagi na adnotację poczty "mieszkanie zamknięte", została uznana za doręczoną w sposób prawidłowy w dniu 27 czerwca 2008 r. (k. 19). Wyznaczony zatem przez Sąd termin do uiszczenia należnego wpisu upłynął skrzącemu z dniem 4 lipca 2008 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 u.p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.