I SA/Wa 974/08
Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
I SA/Wa 974/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Jolanta Rudnicka
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Rudnicka po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. S. na postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie niedopuszczalności odwołania w sprawie wymierzenia kary pieniężnej za prowadzenie placówki bez zezwolenia postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Minister Pracy i Polityki Społecznej postanowieniem z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...], po rozpoznaniu odwołania B. S. od decyzji Wojewody [...] z dnia [...] marca 2008 r., nr [...] w sprawie wymierzenia B. S. kary pieniężnej za prowadzenie bez zezwolenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, przewlekle chorym lub niepełnosprawnym pod nazwą [...] – postanowił stwierdzić niedopuszczalność odwołania.
Z akt sprawy wynika, że postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...] zostało B. S. skutecznie doręczone w dniu 30 kwietnia 2008 r. Termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 30 maja 2008 r.
Na powyższe postanowienie skargę B. S. wniosła pismem z dnia 31 maja 2008 r. (data stempla pocztowego) skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę do Sądu wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Skoro skarga B. S. została wniesiona w dniu 31 maja 2008 r. tj. jeden dzień po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia, to na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy, skargę tę należało odrzucić.