Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Ke 441/08

Адміністративні суди2008-08-28
Номер справи
II SA/Ke 441/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-08-28
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach

Судді

Anna Żak

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, w składzie następującym: Przewodniczący : Sędzia NSA Anna Żak po rozpoznaniu w dniu 28 sierpnia 2008 r., na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi H. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie zasiłku celowego postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 1 lipca 2008r. H. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] przedmiocie zasiłku celowego. Zgodnie z treścią przepisu art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz,1270 ze zm.), zwanej dalej ppsa, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Z akt administracyjnych wynika, że decyzja z dnia [...] wraz z pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia skargi została skarżącemu doręczona w dniu 19 lutego 2007r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął więc w dniu 21 marca 2007r. Biorąc powyższe pod uwagę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ppsa odrzucił skargę jako wniesioną z uchybieniem terminu.