Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 1837/08

Адміністративні суди2008-08-26
Номер справи
III SA/Wa 1837/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-26
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Marta Waksmundzka-Karasińska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska, , po rozpoznaniu w dniu 26 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. C. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie – uchylenia postanowienia i umorzenia postępowania w sprawie uzupełnienia postanowienia dotyczącego udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego - odrzucić skargę - UZASADNIENIE Pismem z dnia 16 czerwca 2008 r. skarżący K. C., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r., wydane w przedmiocie uchylenia postanowienia i umorzenia postępowania w sprawie uzupełnienia postanowienia w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Zaskarżone postanowienie, jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru (k-43 akt administracyjnych), zostało doręczone w dniu 14 maja 2008 r. Skargę na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. skarżący nadał w urzędzie pocztowym w dniu 16 czerwca 2008 r. (k-8 akt sądowych). Termin do wniesienia skargi w niniejszej sprawie upłynął 13 maja 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z dyspozycją art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl przepisu art. 58 § 1 pkt 2 powołanej wyżej ustawy Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. W przedmiotowej sprawie postępowanie Dyrektora Izby Skarbowej w W. została skutecznie doręczone w dniu 14 maja 2008 r. Potwierdza to zwrotne potwierdzenie odbioru (k-43 akt administracyjnych). Jak wynika ze stempli naniesionych na kopercie w której została nadana skarga, skarżący wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem Dyrektora Izby Skarbowej w W., pismem nadanym w urzędzie pocztowym w dniu 16 czerwca 2008 r. W tych okolicznościach należy stwierdzić, że nastąpiło uchybienie ustawowego terminu do wniesienia skargi. Na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a. sąd postanowieniem odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia, wobec czego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.