Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Kr 432/08

Адміністративні суди2008-08-27
Номер справи
II SA/Kr 432/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Дата рішення
2008-08-27
Тип
Postanowienie WSA w Krakowie

Судді

Ewa Rynczak

Резолютивна частина

Odrzucono skargi

Текст рішення

SENTENCJA Kraków, dnia 27 sierpnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Rynczak po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. W. i A. O. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w K. z dnia [...] r., Nr [...] w przedmiocie nakazu usunięcia nieprawidłowości postanawia: odrzucić skargi W. W. i A. O. UZASADNIENIE W dniu 7 kwietnia 2008 r. W. W. i A. O. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w K. z dnia [...]r. Nr [...] w przedmiocie nakazu usunięcia nieprawidłowości Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...] maja 2008 r. każdy ze skarżących został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżących poinformowano, że uiszczenie wpisu przez któregokolwiek ze skarżących zwalnia pozostałe osoby z obowiązku jego uiszczenia. Powyższe wezwanie zostało prawidłowo doręczone skarżącemu A. O. w dniu 23 maja 2008 r. Termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w stosunku do niego bezskutecznie w dniu 30 maja 2008 r. Natomiast wezwanie skierowane do skarżącego W. W. zostało prawidłowo doręczone w dniu 26 maja 2008 r. i w związku z tym termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w stosunku do niego bezskutecznie w dniu 2 czerwca 2008 r. W. W. i A. O. nie uiścili zatem wpisu w wyznaczonym siedmiodniowym terminie. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej jako p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania, nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.). Mając na uwadze powyższe orzeczono, jak w sentencji postanowienia.