Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 1445/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
III SA/Wa 1445/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Barbara Kołodziejczak-Osetek

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak - Osetek, , po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] marca 2008 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości za 2004 i 2005 r. postanawia: - odrzucić skargę - UZASADNIENIE Pismem z dnia 29 kwietnia 2008 r. Skarżący – Z.B., wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] marca 2008 r. w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości za 2004 i 2005 r. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 30 maja 2008 r. Skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w niniejszej sprawie w wysokości 500 zł. W wezwaniu zawarto pouczenie, że nieuiszczenie wpisu w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania wezwania spowoduje odrzucenie skargi. Z akt sprawy wynika, iż wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego doręczono Skarżącemu w dniu 10 czerwca 2008 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru – k. 14 akt sądowych). Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upływał więc z dniem 17 czerwca 2008 r. (wtorek). Po sprawdzeniu dokumentów księgowych Sądu stwierdzono, iż do dnia 14 lipca 2008 r., mimo pouczenia, Skarżący nie dopełnił wskazanej w wezwaniu czynności, tj. nie uiścił należnego wpisu, co też zostało potwierdzone notatką starszego księgowego (k. 17 akt sądowych). Sąd, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jest więc zobligowany do odrzucenia skargi, od której - pomimo wezwania - nie uiszczono wpisu sądowego. Zgodnie z art. 58 § 3 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę postanowieniem, co może nastąpić na posiedzeniu niejawnym. W związku z tym Sąd, działając na podstawie powołanego wyżej art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a. oraz art. 58 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.