Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Op 165/08

Адміністративні суди2008-08-29
Номер справи
I SA/Op 165/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu
Дата рішення
2008-08-29
Тип
Postanowienie WSA w Opolu

Судді

Gerard Czech

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, Wydział I w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Gerard Czech po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D.G. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w O. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie płatności do gruntów rolnych i odmowy przyznania dodatkowej krajowej płatności do upraw roślin energetycznych postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Skarżący D.G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu skargę na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w O. z dnia [...] Nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w L. z dnia [...] w przedmiocie płatności do gruntów rolnych i odmowy przyznania dodatkowej krajowej płatności do upraw roślin energetycznych. Następnie za pośrednictwem pełnomocnika – swojego ojca – L.G. skarżący domagał się przyznania mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. W związku z tym, że referendarz sądowy postanowieniem wydanym w niniejszej sprawie w dniu 11 lipca 2008r. odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy, to Przewodniczący Wydziału I tut. Sądu zarządzeniem z dnia 13 sierpnia 2008r. wezwał skarżącego – do rąk pełnomocnika – do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200zł, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. Termin ten upłynął bezskutecznie w dniu 26 sierpnia 2008r. bowiem skarżący wpisu od skargi nie uiścił, o czym poinformował również Sąd w swym piśmie z dnia 23 sierpnia 2008r. (data pisma). Z tych przyczyn – zgodnie z art. 220 §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), który stanowi, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu – skargę należało odrzucić.