I SA/Łd 955/08
Адміністративні суди2008-08-05
Номер справи
I SA/Łd 955/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Дата рішення
2008-08-05
Тип
Postanowienie WSA w Łodzi
Судді
Joanna Tarno
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Dnia 5 sierpnia 2008 roku POSTANOWIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział I w składzie następującym: Sędzia WSA Joanna Tarno po rozpoznaniu w dniu 5 sierpnia 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. D. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] znak [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego w sprawie zabezpieczenia na majątku przybliżonej kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług za sierpień – grudzień 2005 roku postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
I SA/Łd 955/08
Uzasadnienie
J.D. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego w sprawie zabezpieczenia na majątku przybliżonej kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług za sierpień – grudzień 2005 roku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 53 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Stosownie zaś do art. 58 § 1 pkt 2 ww. ustawy Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Ostateczna decyzja organu administracji, zgodnie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, została doręczona skarżącemu w dniu 20 maja 2008 r. Skargę na przedmiotowe rozstrzygnięcie J.D. nadał listem poleconym w dniu 20 czerwca 2008 r. (odcisk stempla pocztowego na kopercie), a zatem po upływie 30-dniowego terminu do jej wniesienia. W przedmiotowej sprawie termin ten upłynął bowiem z dniem 19 czerwca 2008 r. (czwartek) .
Wobec powyższego Sąd, stosownie do treści przepisu art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w postanowieniu.
LF