II SA/Ke 128/08
Адміністративні суди2008-07-22
Номер справи
II SA/Ke 128/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-07-22
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach
Судді
Teresa Kobylecka
Резолютивна частина
Odrzucono zażalenie
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Teresa Kobylecka po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. A. na decyzję Wojewody z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania p o s t a n a w i a : odrzucić zażalenie M. A. na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 11 marca 2008 r., sygn. akt II SA/Ke 128/08.
UZASADNIENIE
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 11 marca 2008 r. wezwano skarżącego M. A. do uzupełnienia braku fiskalnego skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 500 zł.
Odpis zarządzenia został doręczony skarżącemu w dniu 17 marca 2008 r. wraz z pouczeniem o prawie wniesienia zażalenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego w terminie 7 dni od daty jego doręczenia (art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270). Termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 25 marca 2008 r., gdyż 24 marca 2008 r. był dniem ustawowo wolnym od pracy.
M. A. wniósł zażalenie na zarządzenie wzywające do uiszczenia wpisu w dniu 26 marca 2008 r. a więc jeden dzień po upływie terminu określonego w art. 194 § 2 p.p.s.a.
Mając na uwadze, że zażalenie zostało wniesione po upływie ustawowego terminu, Sąd odrzucił je na zasadzie art. 178 w związku z art. 197 § 2 i art. 194 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.