Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

V SA/Wa 912/08

Адміністративні суди2008-08-07
Номер справи
V SA/Wa 912/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-07
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Joanna Zabłocka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący – Sędzia WSA – Joanna Zabłocka po rozpoznaniu w dniu 7 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Y. K. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] stycznia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie wydalenia z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej postanawia: - odrzucić skargę UZASADNIENIE Pismem z dnia 18 lutego 2008 r. skarżący złożył skargę na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] stycznia 2008 r. Do skargi dołączył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Postanowieniem referendarza sądowego z dnia 19 maja 2008 r. odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Po uprawomocnieniu ww. postanowienia wezwano na podstawie zarządzenia z dnia 9 czerwca 2008 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. Skarżący odebrał wezwanie w dniu 16 czerwca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 37). W zakreślonym terminie brak formalny w zakresie opłaty nie został usunięty. Jednocześnie wskazać należy, że skarżący w dniu 30 czerwca 2008 r. złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy. Podkreślenia wymaga jednak to, iż strona wezwana do uiszczenia opłaty sądowej może skutecznie wnieść wniosek o zwolnienie jej od kosztów postępowania w siedmiodniowym terminie udzielonym jej przez sąd w wezwaniu do uiszczenia opłaty. W przedmiotowej sprawie wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych został złożony przez skarżącego z uchybieniem terminu zakreślonego do uiszczenia opłaty sądowej, który upłynął z dniem 23 czerwca 2008 r. Stosowny wniosek o przywrócenie takiego terminu nie został przez skarżącego wniesiony. W tej sytuacji na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.], Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.