I SA/Gl 544/08
Адміністративні суди2008-08-04
Номер справи
I SA/Gl 544/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach
Дата рішення
2008-08-04
Тип
Postanowienie WSA w Gliwicach
Судді
Teresa Randak
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Randak po rozpoznaniu w dniu 4 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W.S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...]Nr [...] w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych postanawia: odrzucić skargę;
UZASADNIENIE
Działający w imieniu skarżącego pełnomocnik wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach za pośrednictwem Dyrektora Izby Skarbowej w K., skargę na decyzję tego organu z dnia [...] Nr [...].
Po otrzymaniu skargi wraz z odpowiedzią na tę skargę i aktami administracyjnymi, Sąd wezwał pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez złożenie pełnomocnictwa procesowego do reprezentowania strony skarżącej przed sądami administracyjnymi oraz do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie [...]zł. Wezwanie do uzupełnienia braku formalnego wraz z odpisem zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu wraz z pouczeniem, o skutkach ich niewykonania (tj. odrzuceniu skargi po bezskutecznym upływie siedmiodniowego terminu od dnia doręczenia) zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi dnia 16 czerwca 2008r. (potwierdzenie odbioru). Zatem termin do uzupełnienia braków upłynął odpowiednio dnia 23 czerwca 2008r.
Pełnomocnik w przewidzianym siedmiodniowym terminie złożył wymagane pełnomocnictwo, nie uiścił z kolei wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Przepis art. 220 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) przewiduje, iż ,,Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata", a także ,,skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd".
W związku z powyższym na podstawie art. 220 § 1 i 3 oraz art. 58 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak w sentencji.