Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

IV SA/Wa 435/08

Адміністративні суди2008-07-30
Номер справи
IV SA/Wa 435/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-30
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Otylia Wierzbicka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Otylia Wierzbicka po rozpoznaniu w dniu 30 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. G. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] grudnia 2007 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE J. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] grudnia 2007 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w prawie stwierdzenia nieważności decyzji. Po doręczeniu skarżącemu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 17 marca 2008 r. w sprawie uiszczenia wpisu w wysokości 200 zł, J. G. wniósł zażalenie na przedmiotowe zarządzenie. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 30 maja 2008 r., sygn. akt II OZ 533/08 zażalenie to oddalił, uznając, że skarżący zasadnie został wezwany do uiszczenia wpisu, którego wysokość ustalona została zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w piśmie z dnia 26 czerwca 2008 r. wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 17 marca 2008 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu w wysokości 200 zł. Skarżący został poinformowany, że nieuiszczenie wpisu w terminie 7 dni od dnia doręczenia pisma, spowoduje odrzucenie skargi. Powyższe wezwanie zostało doręczone J. G. w dniu 1 lipca 2008 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 8 lipca 2008 r. Stwierdzić należy, że skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 25 lipca 2008 r. sporządzona w Oddziale Finansowo - Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnaleziono wpłaty do niniejszej sprawy. Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.