II SA/Gd 419/08
Адміністративні суди2008-08-08
Номер справи
II SA/Gd 419/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата рішення
2008-08-08
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku
Судді
Katarzyna Krzysztofowicz
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Dnia 8 sierpnia 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie: Przewodniczący - Sędzia WSA Katarzyna Krzysztofowicz po rozpoznaniu w dniu 8 sierpnia 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 14 kwietnia 2008 roku, nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy postanawia: skargę odrzucić.
UZASADNIENIE
K. K. wniosła skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 14 kwietnia 2008 roku, nr [...], wydaną w przedmiocie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego garażu i budowie w miejscu rozebranego garażu nowego garażu z zapleczem gospodarczym wraz z niezbędnymi urządzeniami infrastruktury technicznej na działce nr [...] położonej w G. K.
Zarządzeniem z dnia 3 czerwca 2008 roku, wydanym na podstawie art. 49 § 1 w związku z art. 47 § 1 i art. 57 § 1 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zobowiązano skarżącą do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie trzech odpisów skargi z załącznikiem celem doręczenia ich uczestnikom postępowania.
Zarządzeniem z tej samej daty, wydanym na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi w związku z § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193), zobowiązano nadto skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 zł. W zarządzeniu zakreślono termin 7 dni na jego wykonanie oraz wskazano rygor odrzucenia skargi.
Skarżąca odpisy ww. zarządzeń otrzymała dnia 16 czerwca 2008 roku, a zatem termin do ich wykonania upłynął jej w dniu 23 czerwca 2008 roku, jednakże skarżąca w zakreślonym terminie nie uzupełniła braków formalnych skargi i nie uiściła wpisu.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny – działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 w związku z art. 47 § 1 i art. 57 § 1 oraz art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – skargę wniesioną przez K. K. odrzucił.