Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Wr 92/08

Адміністративні суди2008-07-24
Номер справи
II SA/Wr 92/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-07-24
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Судді

Alicja Palus

Резолютивна частина

*Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Alicja Palus po rozpoznaniu w dniu 24 lipca 2008 r na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. Ch. na decyzję D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. nr [...] nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie złego stanu technicznego zbiornika na nieczystości, na którym ustawiony jest ustęp na działce nr [...] w miejscowości W. , przy ul. S. [...], gmina Ż. postanawia: odrzucić skargę. WSA/post.1 - sentencja postanowienia UZASADNIENIE J. Ch. złożył skargę na decyzję D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia [...] nr [...]w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie złego stanu technicznego zbiornika na nieczystości, na którym ustawiony jest ustęp na działce nr [...] w miejscowości W. , przy ul. S. [...], gmina Ż. Pismem z dnia 20 maja 2008 r., na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału II z dnia 25 lutego 2008 r., wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 zł. Powyższe pismo doręczono skarżącemu w dniu 27 maja 2008 r. Skarżący dotychczas nie uiścił wpisu od skargi. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. zwanej dalej u.p.s.a.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem art. 220 § 2 i 3 u.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. Zgodnie z art. 220 § 3 u.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W dniu 27 maja 2008 r. doręczono skarżącemu wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął z dniem 3 czerwca 2008 r. W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny, na podstawie powołanych przepisów, orzekł jak w sentencji.