III SA/Łd 227/08
Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
III SA/Łd 227/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Łodzi
Судді
Małgorzata Łuczyńska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Dnia 31 lipca 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...], Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia z mocy prawa zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych p o s t a n a w i a: - odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
A. K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia z mocy prawa zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 5 maja 2008 roku skarżący została wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie powyższe zostało doręczone A. K. w dniu 13 maja 2008 roku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Przepis art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), stanowi, że od skargi pobiera się wpis. Wysokość wpisu została określona na podstawie unormowania § 2 ust. 2 pkt 27 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193 ze zm.).
Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd (art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi). Odrzucenie skargi równoznaczne jest z odmową rozpatrzenia sprawy i wydania rozstrzygnięcia o charakterze merytorycznym.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału, doręczonym w dniu 13 maja 2008 roku, wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu. Termin do wykonania zarządzenia upłynął z dniem 20 maja 2008 roku. W treści zarządzenia strona została pouczona o tym, iż w razie nieuiszczenia wpisu skarga zostanie odrzucona. Pomimo upływu terminu wpis od skargi nie został uiszczony. Strona nie wniosła również o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
W tej sytuacji Sąd, na podstawie art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, odrzucił skargę A. K.