Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Po 379/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
II SA/Po 379/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Poznaniu

Судді

Maria Kwiecińska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Kwiecińska po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. i P. K., G. K. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...]r. Nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki obiektu budowlanego p o s t a n a w i a odrzucić skargę G. K. /-/ M.Kwiecińska MarK UZASADNIENIE Pismem z dnia 27 marca 2008r. nadanym listem poleconym w Urzędzie Pocztowym w J. w dniu 27 marca 2008r. skarżący P. i A. K. oraz G. K., wnieśli za pośrednictwem Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w skargę na decyzję tego organu Nr [...] z dnia [...]. Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zaskarżona decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego została doręczona G. K. w dniu 25 lutego 2008r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru decyzji na karcie 30 akt administracyjnych. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi przez G. K. upływał zatem w dniu 26 marca 2008r. Nadana w dniu 27 marca 2008r. skarga została zatem wniesiona przez G. K. po terminie, co uzasadnia jej odrzucenie na podstawie art. 58 § ust. 3 ustawy. /-/ M.Kwiecińska