II SA/Wr 721/05
Адміністративні суди2008-08-12
Номер справи
II SA/Wr 721/05
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-08-12
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu
Судді
Halina Filipowicz-Kremis
Резолютивна частина
*Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Halina Kremis, po rozpoznaniu w dniu 12 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D.W., M.W., J. W. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki części przyłącza wodociągowego postanawia odrzucić skargę
UZASADNIENIE
D.. W., J. W. oraz M. W. wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki części przyłącza wodociągowego.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 29 maja 2006 r. doręczonym D. W., J. W.oraz M. W. w dniu 22 czerwca 2006 r., skarżący zostali wezwani do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu stałego od powyższej skargi w kwocie 500 zł pod rygorem odrzucenia skargi.
Termin uiszczenia wpisu upłynął w dniu 29 czerwca 2006 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, póz. 1270 ze zm.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
Przepis art. 220 § 3 cytowanej ustawy stanowi zaś, iż odrzuceniu przez sąd, podlega taka skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Stosownie natomiast do dyspozycji § 2 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193) wpis stały od powyższej skargi (sprawa nieobjęta wpisem stosunkowym z zakresu budownictwa ) wynosi 500 zł.
Ponieważ, jak wynika to z akt sprawy, skarżący D.W., J. W. oraz M. W. nie uiścili przedmiotowego wpisu stałego od wniesionej skargi w ustawowym terminie 7 dni (termin ten upłynął bowiem w dniu 29 czerwca 2006 r.), Sąd zgodnie z powołanym wyżej unormowaniem zawartym w art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, odrzucił skargę od oznaczonej w rubrum decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W..