VI SA/Wa 1519/08
Адміністративні суди2008-08-29
Номер справи
VI SA/Wa 1519/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-29
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Andrzej Wieczorek
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym : Przewodniczący sędzia WSA Andrzej Wieczorek po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. G. na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego udzielonego na znak towarowy NEW MEN R-144581 postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącej A. G. kwotę 1000 zł (tysiąc złotych) uiszczoną tytułem wpisu sądowego.
UZASADNIENIE
Skarżąca, A. G. pismem z dnia 23 czerwca 2008 r. złożyła skargę na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego udzielonego na znak towarowy NEW MEN R-144581.
Skarżąca pismem Sądu z dnia 25 lipca 2008 r. została wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi, poprzez uiszczenie wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 4 sierpnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k.11 akt sprawy).
Skarżąca uiściła wpis w dniu 13 sierpnia 2008 r., a zatem po upływie zakreślonego siedmiodniowego terminu, który upłynął w dniu 11 sierpnia 2008 r.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 w zw. z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.), Sąd postanowił jak w sentencji.
O kosztach postępowania Sąd orzekł w oparciu o przepis art. 232 § 1 pkt 1a ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.).