IV SA/Wa 1041/08
Адміністративні суди2008-08-06
Номер справи
IV SA/Wa 1041/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-06
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Otylia Wierzbicka
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Otylia Wierzbicka po rozpoznaniu w dniu 6 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym w sprawie ze skargi Wspólnoty Mieszkaniowej "[...]" w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu postanawia: -odrzucić skargę-
UZASADNIENIE
Wspólnota Mieszkaniowa " [...] " w W. wniosła w dniu 29 kwietnia 2008r. (data stempla pocztowego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2008r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami, garażem podziemnym, pełną infrastruktura techniczną oraz przyłączami, dojazdami i zagospodarowaniem terenu na działce nr ew. [...] obręb [...] przy ul. [...] w W.
Przewodniczący Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarządzeniem z dnia 26 czerwca 2008r. wezwał stronę skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 złotych stosownie do § 2 ust.3 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądem administracyjnym ( Dz.U. Nr 221, poz.2193) oraz do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie odpisów skargi i dokumentu wskazującego na sposób reprezentacji strony skarżącej tj. KRS lub statutu - w terminie 7 dni – w przypadku obydwu zarządzeń z pouczeniem, iż nieuiszczenie wpisu, jak również nie nadesłanie wyżej wymienionych dokumentów we wskazanym przez Sąd terminie skutkować będzie odrzuceniem skargi.
Przesyłka zawierająca obydwa wezwania została po raz pierwszy awizowana w dniu 4 lipca 2008r., po raz drugi awizowano w dniu 14 lipca 2008r. a zatem została doręczona skutecznie.
Termin do wykonania zarządzeń upłynął w dniu 21 lipca 2008r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( DZ. U .Nr 153 poz. 1270 ze zm.) zwaną dalej P.p.s.a Sąd odrzuca skargę , gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Stosownie zaś do treści art. 58 §1 pkt 3 cytowanej ustawy odrzucenie skargi następuje gdy nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi.
W niniejszej sprawie 7 dniowy termin do uiszczenia wpisu jak również do nadesłania odpisów skargi wraz z odpisem z KRS upłynął skarżącemu w dniu 21 lipca 2008r.
Z informacji Oddziału Finansowo- Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 4 sierpnia 2008r. wynika iż do dnia 31 lipca 2008r. wpis nie wpłynął.
Wobec powyższego, skoro skarżący wezwany do uiszczenia wpisu nie uiścił go w wyznaczonym przez sąd terminie ani nie uzupełnił braków formalnych skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ustawy P.p.s.a, orzekł jak w sentencji postanowienia.