Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Gd 93/04

Адміністративні суди2008-08-12
Номер справи
II SA/Gd 93/04
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата рішення
2008-08-12
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku

Судді

Barbara Skrzycka-Pilch

Резолютивна частина

Odrzucono zażalenie

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Barbara Skrzycka-Pilch po rozpoznaniu w dniu 12 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S. G. na uchwałę Rady Miasta z dnia 5 grudnia 2002r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków postanawia odrzucić zażalenie skarżącego S. G. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 18 października 2007r., sygn. akt II SA/Gd 93/04 o odrzuceniu zażalenia. UZASADNIENIE Postanowieniem z dnia 18 października 2007 r. wydanym w niniejszej sprawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił zażalenie skarżącego S. G. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 13 września 2007 r., o odrzuceniu skargi kasacyjnej. Skarżący S. G. wywiódł zażalenie na powyższe postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, składając uprzednio wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 9 kwietnia 2008 r., sygn. akt II OZ 303/08 oddalił zażalenie skarżącego S. G. na postanowienie tutejszego Sądu z dnia 4 lutego 2008 r. wydane w niniejszej sprawie o odmowie przyznania S. G. prawa pomocy. Z uwagi na prawomocne rozpoznanie wniosku skarżącego o przyznanie prawa pomocy zarządzeniem dnia 3 czerwca 2008 r., na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od powyższego zażalenia w kwocie 100 (sto) złotych. W zarządzeniu zakreślono termin 7 dni na jego wykonanie oraz wskazano rygor odrzucenia zażalenia. (vide: zarządzenie k. 307 akt) Odpis powyższego zarządzenia doręczono skarżącemu w dniu 2 lipca 2008 r., zatem termin jego wykonania upłynął z upływem dnia 9 lipca 2008 r. Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie (vide: notatka urzędowa z dnia 6 sierpnia 2008 r., k. 315 akt). Powyższe okoliczności uzasadniały odrzucenie wniesionego zażalenia na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.