Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Bk 265/08

Адміністративні суди2008-08-28
Номер справи
II SA/Bk 265/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-28
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok

Судді

Grażyna Gryglaszewska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska, po rozpoznaniu w dniu 28 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Stowarzyszenia F. Z. w B. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] stycznia 2008r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego w sprawie braku konieczności sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko w postępowaniu o wydanie zgody w trybie środowiskowych uwarunkowań dla inwestycji p o s t a n a w i a: odrzucić skargę UZASADNIENIE Stowarzyszenie F. Z. w B. wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] stycznia 2008r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego w sprawie braku konieczności sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko w postępowaniu o wydanie zgody w trybie środowiskowych uwarunkowań dla inwestycji. W oparciu o zarządzenia Przewodniczącego tut. Wydziału z dnia 7 kwietnia 2008r. wezwano skarżące Stowarzyszenie do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie jednego egzemplarza odpisu skargi poświadczonego za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanego, złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego, dokumentu wykazującego umocowanie do wniesienia skargi i określającego sposób reprezentacji strony skarżącej (KRS, statut...) oraz do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 złotych, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia i wezwania doręczono w dniu 02 maja 2008r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 12). W odpowiedzi na to zarządzenie skarżący w dniu 9 maja 2008r. złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy, do którego dołączył "Sprawozdanie merytoryczne, finansowe, informacja dodatkowa z działalności Stowarzyszenia F. Z. w B." oraz zawiadomienie o zajęcie rachunku bankowego (k. 14-16). Postanowieniem z dnia 09 lipca 2008r. referendarz sądowy przyznał skarżącemu Stowarzyszeniu prawo pomocy w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów i ustanowienie radcy prawnego (k.28). Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 58 §1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej cytowanej: p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd jest zobowiązany do odrzucenia skargi w przypadku nie uzupełnienia jej braków formalnych w wyznaczonym terminie. Zakreślony stronie skarżącej termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął w dniu 9 maja 2008r. (środa). W terminie tym Skarżące stowarzyszenie nadesłało jedynie wniosek o przyznanie prawa pomocy, nie złożyło zaś odpisu skargi, jak i nie usunęło pozostałych braków formalnych skargi. Z tych też względów Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę odrzucił.