Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VII SA/Wa 193/08

Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
VII SA/Wa 193/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Jolanta Augustyniak-Pęczkowska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę w części

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA – Jolanta Augustyniak – Pęczkowska po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. P., S. M., E. S. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie : umorzenia postępowania administracyjnego postanawia : odrzucić skargę A. P. i E. S. UZASADNIENIE W dniu 29 stycznia 2008r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga A. P., S. M., E. S. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] Nr [...] wraz z wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych. Postanowieniem z dnia 1 kwietnia 2008r. przyznano S. M. prawo pomocy w zakresie całkowitym dotyczącym zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia radcy prawnego z urzędu. A. P. postanowieniem z dnia 2 kwietnia 2008r. odmówiono przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym dotyczącym zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia radcy prawnego z urzędu. Wniosek E. S. o przyznanie prawa pomocy pozostawiono bez rozpoznania z uwagi na nienadesłanie wniosku na urzędowym formularzu PPF w wyznaczonym terminie. A. P. i E. S. nie wnieśli od ww. postanowienia i zarządzenia sprzeciwu w ustawowym terminie. Zarządzeniem z dnia 23 marca 2008r. wezwano skarżących w osobach – A. P. i E. S. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. A. P. otrzymał ww. zarządzenie w dniu 30 maja 2008r., a zatem termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał w dniu 6 czerwca 2008r. E. S. otrzymał ww. zarządzenie w dniu 17 czerwca 2008r., a zatem termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał w dniu 24 czerwca 2008r. Zarządzeniem z dnia 3 lipca 2008r. Przewodniczący Wydziału VII zwrócił się do Oddziału Finansowo – Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z prośbą o informację, czy została uiszczona należna solidarnie od A. P. i E. S. kwota 500,00 złotych z tytułu wpisu sądowego od skargi. Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 2 lipca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje : Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy. W niniejszej sprawie skarżący A. P. i E. S. nie dopełnili czynności nakazanej przez Sąd. Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono jak w sentencji postanowienia.